В Україні затвердили перелік хвороб, при яких дозволено призначати медичний канабіс. Препарати на основі канабісу зможуть отримувати пацієнти як дорослі, так і діти за електронним рецептом від лікаря первинної ланки або спеціаліста.
Медичний канабіс: призначення та дозування
Призначення ліків на основі медичного канабісу здійснюється виключно лікарем, який визначає індивідуальне дозування та режим прийому. Враховуються вік, вага, стан здоров’я та супутні захворювання пацієнта. Дітям також дозволено призначати медичний канабіс, за умови, що співвідношення каннабідіолу до тетрагідроканабінолу перевищує 20:1, а добова доза не перевищує 25 мг на кілограм ваги.
Протипоказання для застосування канабісу
Ліки на основі канабісу заборонені для вагітних і годуючих жінок, пацієнтів із сімейною або особистою історією шизофренії, психотичних розладів або серйозних порушень особистості (крім депресії, що супроводжує основне захворювання). Також канабіс не призначають пацієнтам із тяжкими порушеннями функції печінки, або призначають при зменшеній дозі.
Лікування та побічні ефекти
Прийом препаратів на основі канабісу припиняють, якщо протягом 4-12 тижнів не досягнуто бажаного ефекту або виникли серйозні побічні реакції, зокрема психологічного характеру.
Захворювання, при яких дозволено призначення медичного канабісу:
- злоякісні новоутворення,
- діабетична нейропатія,
- розсіяний склероз,
- нервові ураження (трійнчастий нерв, лицевий нерв, оперізувальний лишай),
- церебральний параліч та паралітичні синдроми,
- травми спинного та головного мозку,
- нудота та блювання після хіміотерапії,
- хвороба Паркінсона, синдром Туретта,
- рефрактерна епілепсія та інші дитячі судомні захворювання,
- втрата ваги при ВІЛ.
Раніше повідомлялося, що Україна планує легалізувати марихуану, щоб допомогти громадянам справлятися з болем, стресом і травмами, пов’язаними з війною.